BETON (YÜZEY) PARLATMA

BETON (YÜZEY) PARLATMA

BETON (YÜZEY) PARLATMA UYGULAMALARI
Elmas bıçaklı özel yüzey silim makineleri ile kirli görünümlü beton yüzeylerin;kazıma, honlama ve parlatma olarak adlandırılan yöntemlerle aşındırılarak mermer ve granit parlaklığına kavuşturulması işlemidir. Bu işlem sırasında beton yüzeye çevreye zararlı herhangi bir kimyasal uygulanmaz. Beton parlatma uygulaması bir zemin kaplama sistemi değildir. Çevreci bir uygulama olan beton parlatma uygulamaları, çok uzun ömürlü ve ekonomiktir. Geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilen bu uygulamanın bakım maliyetleri çok düşüktür.

Özellikleri ve Avantajları:
Ekonomiktir
Alternatif uygulamalar ile karşılaştırıldığında bakım maliyetleri en az olan uygulamadır. Işık yansıtıcı özelliği sayesinde işletmenizin aydınlatma maliyetleri %40 oranında düşer. Çevreye dostu bir uygulamadır.

Dayanıklıdır
Yoğun yaya trafiği ve ağır tonajlı ağır endüstriyel araç trafiği için en uzun ömürlü uygulamalardan biridir. Yüzey mukavemeti yüksektir. Yanmaya karşı dirençlidir.

Bakım Gerekmez
Uzun yıllar bakım gerektirmez. Aşınma direnci yüksektir. Kullanım ömrü uzundur. Uygulama yapıldıktan sonra ortalama 5-10 sene su ve paspas ile temizlenmesi yeterlidir.